Hedemora-Säter brukshundklubb

Interna tävlingar 2019

Grand Finale

1. Susanne Bolin

Greylines Kenza

484,5 p

mal

2. Lotta Johansson

Hyttbackens Osi ”Ossi”

451 p

rot

3. Ninni Ollén

Heimdals Pele ”Pelé”

433 p

sch

4. Marie Åslund

Hyttbackens Norpan ”Småa”

412 p

rot

5. Sandra Eriksson

Hyttbackens Teka

410,5 p

rot

6. Yvonne Ericsson

Springmist’s Magic Potion ”Hexa”

385 p

col, lh

7. Johanna Fredholm

Chiltanas Ino Injection ”Frasse”

364,5 p

rot

8. Johanna Fredholm

Chiltanas Lawless Luke ”Ebbot”

354 p

rot

9. Jenny Andersson

Caci’s Sprakling Sparrow of Matsols ”Sparven”

352,5 p

flat

10. Kurt Lindfors

Hedeforsens Hexa ”Exa”

224 p

sch

11. Birgitta Bladh

Ajgo’s Dina ”Vinna”

220,5 p

sch

 

Vandringspriser 2019

Årets bästa bruksekipage

1. Ann-Christin Forsberg

SE SpCh LPI&II&III SphIII SökhI
Mandylike’s Wizard ”Izo”

0,8514 p

lab

Årets bästa lydnadsekipage

1. Sandra Eriksson

RLD N LD Start
Hyttbackens Teka

0,925 p

rot

2. Helena Glassér

Korad SphI
Hyttbackens Plyte

0,875 p

rot

3. Jenny Andersson

RLD N LD Start
Caci’s Sprakling Sparrow of Matsols

0,863 p

flat

4. Ninni Ollén

LD Start RLD N&F SphI
Heimdals Pele

0,855 p

sch

5. Johanna Fredholm

Chiltanas Lawless Luke

0,659 p

rot

Årets bästa rallylydnadsekipage

1. Susanne Bolin

SE RallyCH LD Start RLD N&F&A
Greylines Kenza

98,8 p

mal

2. Ninni Ollén

LD Start RLD N&F SphI
Heimdals Pele

94,4 p

sch

3. Marie Åslund

Korad LPI RLD N&F
Hyttbackens Norpan

93,8 p

rot

4. Sandra Eriksson

RLD N LD Start
Hyttbackens Teka

77 p

rot

5. Jenny Andersson

RLD N LD Start
Caci’s Sparkling Sparrow of Matsols

75,2 p

rot

  

Titlar

LD Startklass

Greylines Kenza

Susanne Bolin

LD Startklass

Caci’s Sparkling Sparrow of Matsols

Jenny Andersson

LD Startklass

Heimdals Pele

Ninni Ollén

LD Startklass

Hyttbackens Teka

Sandra Eriksson

RLD N

Caci’s Sparkling Sparrow of Matsols

Jenny Andersson

RLD N

Heimdals Pele

Ninni Ollén

RLD F

Heimdals Pele

Ninni Ollén

RLD F

Hyttbackens Norpan

Marie Åslund

RLD A

Greylines Kenza

Susanne Bolin

SphI

Springmist’s Magic Potion

Yvonne Ericsson

SphI

Hyttbackens Plyte

Helena Glassér

SphI

Heimdals Pele

Ninni Ollén

SphI&II&III

Mandylike’s Hunter (Hiro)

Ann-Christin Forsberg

SphIII

Mandylike’s Wizard

Ann-Christin Forsberg

SphIII

Hyttbackens Osi

Lotta Johansson

SökhI

Mandylike’s Wizard

Ann-Christin Forsberg

  

Championat

SE SpCh

Mandylike’s Wizard, lab

Ägare: Ann-Christin Forsberg

SE RallyCh

Greylines Kenza, terv

Ägare: Susanne Bolin

  

Förtjänsttecken

Silver:

Gunnel Lundblad

Gunnliz Pears

  

  

Klubbtrofén

Klubbmedlem: Varje gång du tävlat ska du skicka in resultatet till klubben så är du med och samlar poäng för Klubbtrofén.

> Blankett för att rapportera tävlingsresultat